woolrich canada belstaff motorcycle jackets moncler vancouver barbour jacket duvetica canada uggs canada peuterey jacket woolrich parka timberlands canada parajumpers gobi timberland boots women duvetica outlet parajumpers outlet moncler canada timberland boots timberland canada ugg canada parajumpers canada barbour canada woolrich clothing canada goose vest canada goose vest sale moncler jackets ugg winter boots belstaff canada peuterey canada
www.sheer-bliss.co.uk www.webboutiquesfranchise.co.uk www.backpackersholidays.co.uk www.humberpropertynetwork.co.uk www.bike-courier.co.uk www.digitalsportsuk.co.uk www.fenetres-strasbourg.fr www.don-juan.fr www.nikeairpascheroutlet.fr www.pastelsmcbaldi.fr www.virtualy.fr www.apad72.fr
chaquetas moncler moncler mujer barbour mujer louis vuitton madrid gafas de sol ray ban baratas abercrombie barcelona bolsos michael kors gafas de sol oakley baratas barbour hombre botas ugg rebajas oakley frogskins cinturones louis vuitton woolrich madrid moncler barcelona oakley frogskins baratas parajumpers madrid polo lacoste ghd baratas air max 90 blancas zapatos mbt nike huarache blancas
timberland noir veste moncler parajumpers occasion canada goose femme doudoune moncler femme timberland homme doudoune moncler parajumpers femme occasion timberland femme canada goose pas cher moncler soldes moncler homme timberland boots parajumpers femme barbour soldes moncler veste homme canada goose prix parajumpers gobi parajumpers gobi occasion moncler veste moncler outlet canada goose outlet doudoune moncler homme ugg pas cher timberland shoes canada goose montreal moncler prix barbour veste doudoune canada goose femme canada goose homme moncler pas cher moncler femme doudoune canada goose homme parajumpers liege ugg bebe
TBMM KİT Alt Komisyonunda TCDD ve Bağlı Ortaklıklar Görüşüldü

TBMM KİT Alt Komisyonunda TCDD ve Bağlı Ortaklıklar Görüşüldü

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TCDD ile bağlı ortaklıklar TÜDEMSAŞ, TÜLOMSAŞ ve TÜVASAŞ’ın 2011 yılı faaliyetleri TBMM KİT Alt Komisyonu’nda görüşüldü. TCDD Büyük Toplantı Salonu’nda 27 Şubat 2013 tarihinde gerçekleştirilen toplantıda Komisyon, Sayıştay denetçileri tarafından hazırlanan raporda yer alan görüş ve önerileri ele aldı.

 

Komisyon Başkanlığı’nı Kocaeli Milletvekili Mehmet Ali Okur’un yaptığı toplantıya, KİT Alt Komisyon Üyesi Milletvekilleri Osman Ören, Bünyamin Özbek, Hasan Fehmi Kınay, Haydar Akar ve Kemalettin Yılmaz ile birlikte Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı Hazine Müsteşarlığı temsilcileri, Sayıştay denetçileri, TCDD ve bağlı ortaklıkların Genel Müdür ve Yönetim Kurulu üyeleriyle üst düzey yöneticiler katıldı.

 

Toplantının ilk bölümünde Sayıştay denetçileri tarafından hazırlanan raporda, kuruluşların 2011 yılı faaliyetleri değerlendirilerek, öneri ve görüşler ele alındı.

 

Daha sonra söz alan Genel Müdürler, kuruluşlarının işletmecilik,  finansman ve yasamayla ilgili sorunlarını dile getirdi. 

 

TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, üyelere demiryollarında yaşanan gelişmelerle ilgili bilgi verdi. Son 10 yılda 1094 kilometre yeni demiryolu yapıldığını ve 3 bin 434 kilometrelik yüksek hızlı ve konvansiyonel hat inşaatının devam ettiğini belirten Karaman, demiryollarının devlet politikası olmasıyla birlikte birbirini tamamlayan birçok projeyi hayata geçirdiklerini hatırlattı. Karaman bu çalışmaları ana hatlarıyla şöyle sıraladı: “Başta çekirdek hızlı demiryolu ağı olmak üzere yüksek hızlı demiryolu yapımı devam ediyor. Yollar ve araç parkı yenileniyor. Demiryolları OSB ve limanlara bağlanıyor. Mevcut hatlar elektrikli ve sinyalli hale getiriliyor. Trafiği yoğun olan bölgelerde yollar çift hatlı hale getiriliyor. Özel sektörle birlikte yeni bir demiryolu endüstrisi oluşturulmasına hız verildi ve bu konuda önemli gelişmeler sağlandı. Yurdumuzun dört bir yanına lojistik merkezler kuruluyor. Çin’den Avrupa’ya uzanacak olan modern İpek Yolu’nun hayata geçirilmesi için iki kıta arasında demiryolu koridoru oluşturulması çalışması sürüyor.  Demiryolları yeniden yapılandırılarak daha etkin ve verimli bir kuruluş haline getiriliyor. Kent içi taşımada yerel yönetimlerle işbirliği yapılarak metro standartlarında banliyö hizmeti verilmesi için çalışmalara sürüyor.”

 

TCDD Genel Müdürü Karaman, konuşmasının sonunda verdikleri destekten dolayı Komisyon üyelerine teşekkür etti.

 

KİT Alt Komisyonu üyeleri ise özellikle yasama ile ilgili konular olmak üzere diğer bakanlık ve kuruluşları ilgilendiren ortak konuların çözümünde yardımcı olacaklarını beyan etti.

 

Toplantıda, ilgili raporda yer alan bazı konuların izlenmeye devam edilmesi, bazı konuların ise TBMM KİT Komisyonu’na taşınması yönünde karar alındı.

Tarih: 28.2.2013

adidas superstar adidas nmd adidas superstar australia adidas nmd australia