woolrich canada belstaff motorcycle jackets moncler vancouver barbour jacket duvetica canada uggs canada peuterey jacket woolrich parka timberlands canada parajumpers gobi timberland boots women duvetica outlet parajumpers outlet moncler canada timberland boots timberland canada ugg canada parajumpers canada barbour canada woolrich clothing canada goose vest canada goose vest sale moncler jackets ugg winter boots belstaff canada peuterey canada
www.sheer-bliss.co.uk www.webboutiquesfranchise.co.uk www.backpackersholidays.co.uk www.humberpropertynetwork.co.uk www.bike-courier.co.uk www.digitalsportsuk.co.uk www.fenetres-strasbourg.fr www.don-juan.fr www.nikeairpascheroutlet.fr www.pastelsmcbaldi.fr www.virtualy.fr www.apad72.fr
chaquetas moncler moncler mujer barbour mujer louis vuitton madrid gafas de sol ray ban baratas abercrombie barcelona bolsos michael kors gafas de sol oakley baratas barbour hombre botas ugg rebajas oakley frogskins cinturones louis vuitton woolrich madrid moncler barcelona oakley frogskins baratas parajumpers madrid polo lacoste ghd baratas air max 90 blancas zapatos mbt nike huarache blancas
timberland noir veste moncler parajumpers occasion canada goose femme doudoune moncler femme timberland homme doudoune moncler parajumpers femme occasion timberland femme canada goose pas cher moncler soldes moncler homme timberland boots parajumpers femme barbour soldes moncler veste homme canada goose prix parajumpers gobi parajumpers gobi occasion moncler veste moncler outlet canada goose outlet doudoune moncler homme ugg pas cher timberland shoes canada goose montreal moncler prix barbour veste doudoune canada goose femme canada goose homme moncler pas cher moncler femme doudoune canada goose homme parajumpers liege ugg bebe
KOCAELİ İL EKONOMİ İSTİŞARE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

KOCAELİ İL EKONOMİ İSTİŞARE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kocaeli İl Ekonomi İstişare Toplantısı Ekonomi Bakanımız Sayın Zafer ÇAĞLAYAN ve Kocaeli Valisi Ercan TOPACA’nın  katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Wellborn Luxury Hotelde gerçekleşen törene; Ekonomi Bakanımız Sayın Zafer ÇAĞLAYAN ve Kocaeli Valisi Ercan TOPACA’nın yanı sıra; Kocaeli Milletvekilleri Fikri IŞIK, Zeki AYGÜN, Mehmet Ali OKUR, İlyas ŞEKER, Muzaffer BAŞTOPÇU, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim KARAOSMANOĞLU, Kocaeli üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sezer KOMSUOĞLU, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Hulusi ÇELİK, İlçe Belediye Başkanları, OSB lerin Yönetim Kurulu Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, sanayiciler ve işadamları katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan toplantıda Sanayi Odası Başkanı Ayhan ZEYTİNOĞLU ve  Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim KARAOSMANOĞLU’nun konuşmalarından sonra Kocaeli Valisi Ercan TOPACA yaptığı konuşmasında,  “Bu toplantı yaklaşık 1 ay önce Sayın Bakanımızın ziyaretinde kararlaştırılmıştı. Kendileri ülkemizin ekonomik durumu ile ilgili bilgiler verecekler. Bu amaçla bu toplantıyı düzenledik.


Kentimiz ülke ekonomisine ciddi katkı yaptığını, Türkiye’de toplanan toplam vergilerin %13,5 unu karşıladığını, ülkemizin refahını da çok ciddi katkı yaptığını belirtmek isterim. Bu kentin insanı üretim kültürünü ülkemizde yaygınlaştırmıştır. Bizim insanımıza teknolojiyi kullanmayı, üretmeyi sağlama konusunda öncülük eden bir kenttir.

Kentimizde yatırım yapacak sanayicilere gerekli kolaylığı sağlayacağız. Sanayicilerimizden sadece çevreyi ve havayı kirletmemelerini istiyoruz. Bizde bu konuda bazı tedbirler alıyoruz. Bu toplantının ülkemize ve kentimize hayırlı uğurlu olmasını diliyor, hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” diyen Vali TOPACA’nın ardından kürsüye gelen Ekonomi Bakanımız Sayın Zafer ÇAĞLAYAN “Bende en az sizin kadar Kocaeli’liyim ve bundan gurur duyuyorum” diyerek sözlerine başladı.

Kocaeli’nin bir bilim kenti olduğundan bahseden Bakan ÇAĞLAYAN, Vali Ercan TOPACA’dan övgü ile söz ederek;  Başbakanımız özellikle seçerek gönderdiği başarılı bir Validir” dedi.“1962-70’li yıllarda babam Petkimde çalıştı. Ticareti ilkokul yıllarında simit ve pişmaniye satarak öğrenmiş, İzmit’in ekmeğini yemiş, Kocaeli’nin havasını solumuş biri olarak kendimi İzmitli ve Kocaeli’nin ikinci bakanı olarak görüyorum. Sizlere yağ çekmek için söylemiyorum. Ama Kocaeli aile hayatımızda çok önemli bir yere sahip. Hele hele varlıktan yokluğa düşmüş bir aile olarak, en büyük keyfim simit satıp kazandığım para ile işkembe içmekti. Kocaeli bir çok anımın olduğu yerdir. Bu nedenle Kocaeli’ni seviyorum” Kocaeli’nin ekonomide geldiği yer bizi çok ilgilendiriyor. Türkiye'nin bir kuruş dış borcu olmadığını belirten Bakan ÇAĞLAYAN, başarıyı özel sektöre mal ederek, "Özel Sektör başarılarını okuyarak, üfleyerek kazanmadı.  Muhalefet Özel sektöre ait olan borçları hükümete mal etmeye çalıştığını söylüyorlar. Türkiye’nin dış borcu Rezervlerimizi ortaya koyduğumuz zaman borcumuz kalmıyor.  Böyle bir ortamda kendimize 2023 hedefleri koyduk.Kocaeli sadece kimyevi ve otomotiv sektöründe 10 milyar dolardan fazla ihracat yapan bir ildir. Umuyorum ki daha birçok alanda Kocaeli’de bu yatırımlar gerçekleşecektir.

 

Geçen yıl Türkiye ekonomisi %8,5 büyüdü. Avrupa’nın ekonomisi ise %1,5 büyüdü. Eğer Türkiye AB ülkesi olsaydı Türkiye’nin içindeki büyüme %51,5 yerine yüzde 1,8 olacaktı. İşte böyle bir Türkiye var. Onlar yaptıklarını yapa dursunlar. Geçen yıla kadar Avrupa’ya yaptığımız ihracatın %40 lara düşmüş olduğunu bir ortamda asla pazardan kopmadık.

 

Biz şimdi Cumhuriyetimizin 100. yılında ülkemize yakışır bir Türkiye için uğraşıyoruz. 243 gümrük bölgesinde ihracat yaptık. Yapmadığımız iki yer var bunların isimleri dahi bilinmiyor. Türkiye’de ürettiklerimiz kapışılır hale geldi. Kocaeli 2002 yılından sonra aradan geçen 9-10 yılda ihracatını 11’e katladı. Sizleri gerçekten tebrik ediyorum. İnanıyorum ki çok önemli yatırımları Kocaeli alır. Dünyanın en iddialı yatırım teşvik sistemini yaptık. Türkiye’nin güvene ve istikrara ihtiyacı var. Kocaeli 2011’de yapılan toplam kamu yatırımı 1 milyar 173 milyon TL olarak en fazla kamu yatırımını gördü. Yeni teşvik sisteminde Kocaeli’ye yıl sonu itibariyle 90 teşvik belgesi alınmış bir buçuk miyar dolar sabit yatırım yapılmış ” diyen ve Kocaeli’ de bir uyum içerisinde yapılan çalışmaları takdirle karşıladığını belirten Bakan ÇAĞLAYAN konuşmalarını bir fıkra ile tamamladı.

Tarih: 5.1.2013

adidas superstar adidas nmd adidas superstar australia adidas nmd australia