woolrich canada belstaff motorcycle jackets moncler vancouver barbour jacket duvetica canada uggs canada peuterey jacket woolrich parka timberlands canada parajumpers gobi timberland boots women duvetica outlet parajumpers outlet moncler canada timberland boots timberland canada ugg canada parajumpers canada barbour canada woolrich clothing canada goose vest canada goose vest sale moncler jackets ugg winter boots belstaff canada peuterey canada
www.sheer-bliss.co.uk www.webboutiquesfranchise.co.uk www.backpackersholidays.co.uk www.humberpropertynetwork.co.uk www.bike-courier.co.uk www.digitalsportsuk.co.uk www.fenetres-strasbourg.fr www.don-juan.fr www.nikeairpascheroutlet.fr www.pastelsmcbaldi.fr www.virtualy.fr www.apad72.fr
chaquetas moncler moncler mujer barbour mujer louis vuitton madrid gafas de sol ray ban baratas abercrombie barcelona bolsos michael kors gafas de sol oakley baratas barbour hombre botas ugg rebajas oakley frogskins cinturones louis vuitton woolrich madrid moncler barcelona oakley frogskins baratas parajumpers madrid polo lacoste ghd baratas air max 90 blancas zapatos mbt nike huarache blancas
timberland noir veste moncler parajumpers occasion canada goose femme doudoune moncler femme timberland homme doudoune moncler parajumpers femme occasion timberland femme canada goose pas cher moncler soldes moncler homme timberland boots parajumpers femme barbour soldes moncler veste homme canada goose prix parajumpers gobi parajumpers gobi occasion moncler veste moncler outlet canada goose outlet doudoune moncler homme ugg pas cher timberland shoes canada goose montreal moncler prix barbour veste doudoune canada goose femme canada goose homme moncler pas cher moncler femme doudoune canada goose homme parajumpers liege ugg bebe
Okur, Orman ve Su İşleri Bakanlığının Kocaeline yaptığı yatırımlar hakkında bilgi verdi

Okur, Orman ve Su İşleri Bakanlığının Kocaeline yaptığı yatırımlar hakkında bilgi verdi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Ali Okur, Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından 2003-2012 yılları arasında Kocaeli'ne toplam 127.382.000 TL tutarında yatırım yapıldığını ifade ederek yapılan bazı yatırımlar hakkında bilgi verdi.

 

Kocaeli Milletvekili Mehmet Ali Okur, tamamlanan ve devam eden yatırımlar ile alakalı yaptığı açıklamada; 2003-2012 yılları arasında Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından,

 

- Karamürsel Kızderbent Göleti: 2006 yılında tamamlanmış olup 7.200 dekar arazinin sulu tarıma kavuşturulması için gerekli 3,56 milyon m³’lük depolama tesisi yapılmıştır.

 

- Karamürsel Kızderbent Göleti Sulaması: 2011 yılında tamamlanmış olup 7.200 dekar arazi sulu tarıma kavuşturulmuştur.

 

- Karamürsel Kızderbent Göleti Rezervuar Derivasyon Kanalı: 2009 yılında tamamlanmış olup, gölet rezervuarına ilave suyun sağlanmasına yönelik inşa edilmiştir.

 

- Kandıra Arıklar Göleti ve Sulaması: Gölet 2007 yılında, sulaması ise 2008 yılında tamamlanmış bu sayede 18.320 dekar arazi sulu tarıma kavuşturulmuştur.

 

Ayrıca, Çayırova Sazderesi Islahı yapılmış olup, açılışa hazırdır. Bu sayede 1 mahallemiz taşkından korunacaktır. Dilovası Dilderesi Islahı 2012 yılında uygulama planına girmiş ve 2014 yılında tamamlanmış olacaktır. İzmit-Gölcük Hisardere Islahı ihale aşamasında olup buradaki iş ise 2014 yılında tamamlanarak 2 mahallemiz ve 40 dekar arazimizin taşkından korunması hedeflenmektedir.

 

Yine DSİ Genel Müdürlüğünce Göl-Su Faaliyetleri kapsamında, Kartepe Madendere Göleti ve Sulaması, Gebze Ovacık Kovalıdere Göleti ve Sulaması, Derince Karagöllü Göleti ve Sulaması, Körfez Kutluca Göleti ve Sulaması, Derince Kaşıkçı Göleti ve Sulaması faaliyetleri ile alakalı ilk inceleme 2013 yılı içerisinde yapılacaktır. Karamürsel İnebeyli Göleti ve Sulaması’nın depolaması 1.60 milyon m³ olan gölet ile 4.000 dekar arazi sulamaya açılacaktır. Karamürsel Tepeköy Göleti ve Sulaması işinin ihalesi tamamlanmış ve süreç devam etmektedir.

 

2003-2012 yılları arasında Orman Genel Müdürlüğü tarafından, 185.790 dekar arazide çalışma yapılarak 7.304.000 fidan dikilmiştir. İlimizde 125 km karayolu ağaçlandırması yapılmıştır. Ayrıca ilimizde 1 adet şehir ormanı ve 92 adet orman içi dinlenme yeri kurulmuştur. Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından 2003-2011 yılları arasında, orman köylerinde yaşayan 1.624 aileye 8.708.464 TL ferdi proje kredisi verilmiştir.

 

2003-2012 yılları arasında Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından, Kocaeli, Gebze, Gölcük, Kartepe ve Kandıra’ya 5 adet Otomatik Meteoroloji Gözlem İstasyonu kurulmuştur. Ayrıca Kartepe ilçemizde otomatik kar ölçüm istasyonunun faaliyete geçtiğini ifade etti.

 

Tarih: 24.12.2012

adidas superstar adidas nmd adidas superstar australia adidas nmd australia